Брикетери та обладнання для виробництва пелет

ТМ МЕГАРЕС пропонує рішення утилізації відходів деревини з подальшим їх використанням як біоенергетичне паливо брикетів та пелет.
У разі Вашої зацікавленості, виходячи з виробничого плану та технічних можливостей Вашого підприємства, ми виконуємо такі етапи:

• підбираємо обладнання найбільш економічне за енерговитратами та оптимальне за обсягом переробки деревних відходів;
• поставляємо брикетуючі преси/лінії для виробництва пелет;
• проводимо монтажні/шеф-монтажні, пусконалагоджувальні роботи;
• навчаємо персонал;
• проводимо гарантійне, післягарантійне обслуговування.

Загальна інформація про деревні брикети

Дерев’яні брикети — вид біопалива, яке виробляється шляхом пресування під великим тиском сухої тирси (вологістю не більше 15 %), без додавання будь-яких хімічних сполучних добавок. Брикети, отримані даним методом на гідравлічних пресах, мають найбільш високу щільність (1100 -1400 кг/м3) при мінімально низьких енергетичних витратах на їх виробництво.

Теплотворна здатність брикетів становить 4600 – 5000 кКал/кг, це означає, що брикету вагою близько 1 кілограма достатньо для обігріву будинку площею 50 кв. метрів протягом однієї години. При спалюванні 1000 кг паливних брикетів виділяється стільки теплової енергії, як при спалюванні: 1600 кг деревини, 478 куб.м газу, 500 л дизельного палива, 1000 кг вугілля, 685 л мазуту. Слід зазначити, що висока щільність брикетів (об’єм тирси зменшується при брикетуванні в 9-12 разів) забезпечує їх компактне зберігання на обмеженій площі та зменшує витрати на транспортування.

Загальна інформація про паливні гранули - пелети

Дерев’яні пеллети – це гранули, циліндричної форми, отримані шляхом пресування висушених, попередньо подрібнених відходів лісопереробного виробництва. Гранула має від 10 до 30 міліметрів у довжину і від 6 до 10 міліметрів у діаметрі. По теплотворності одному кубічному метру нафтопродуктів (10 000 кВт/год) відповідає близько двох тонн або трьох куб. метрів гранул. Гранули можна виготовляти як із чистої деревини, так і з деревини у суміші з корою.

І ті, й інші мають свою вартість і потрібні на ринку. Гранули з низьким вмістом кори мають найнижчий відсоток зольності, вважаються продуктом високої якості, придатним для використання і в домашніх котельнях. При виробництві промислових гранул допускається незначна кількість кори.

Пелети з деревини – це стандартизована продукція, при їх виробництві необхідне дотримання нормативів. Сертифікат – це основний критерій якості.

10 років тому всі національні стандарти різних Європейських країн були замінені єдиним стандартом, який отримав назву ENplus. Власником торгової марки “ENplus” є “Європейська асоціація біомаси” (The European Biomass Association).

Enplus – не лише стандарт, який регламентує фізико-хімічні властивості пелет, це система, яка контролює якість починаючи від сировини до кінцевого споживача та ділить пелети на три класи.

Пелети першого класу А1 мають максимально допустиму зольність 0,5% (хвойні породи) та 0,7% (листяні породи). Дозволені для використання у приватних домашніх котельнях.

Пелети другого класу А2 виробляють з м’яких та твердих порід деревини та можуть мати зольність до 1%.

Пелети третього класу, допускається зольність до 3% і призначені для використання на ТЕС.

Обов’язковою умовою при виробництві пелет всіх типів є заборона використання хімічно обробленої деревини, довжина гранул має перевищувати 40 мм.

Брикетуючі преси

Щеподробилки
 

Молоткові дробарки

Пелетні лінії